Skleněná střecha Animace 01Skleněná střecha Animace 02Skleněná střecha Animace 03Skleněná střecha Animace 04Skleněná střecha Animace 05Skleněná střecha Animace 06Skleněná střecha Animace 07Skleněná střecha Animace 08Skleněná střecha Animace 09Skleněná střecha Animace 10Skleněná střecha Animace 11Skleněná střecha Animace 12Skleněná střecha Animace 13Skleněná střecha Animace 14Skleněná střecha Animace 15Skleněná střecha Animace 16Skleněná střecha Animace 17Skleněná střecha Animace 18Skleněná střecha Animace 19Skleněná střecha Animace 20Skleněná střecha Animace 21Skleněná střecha Animace 22Skleněná střecha Animace 23Skleněná střecha Animace 24Skleněná střecha Animace 25Skleněná střecha Animace 26Skleněná střecha Animace 27Skleněná střecha Animace 28Skleněná střecha Animace 29Skleněná střecha Animace 30Skleněná střecha Animace 31Skleněná střecha Animace 32

Skleněná střecha LAMILUX Glass Roof PR60

Konstrukce skleněné střechy podle přání


Přejete si mít ve své budově co možná nejvíce denního světla? Pak je dobrou volbou skleněná střešní konstrukce. Stačí se podívat na velká nákupní centra, jako je například Thier Galerie v Dortmundu. Nebo výzkumné a inovační centrum BMW. Skleněná střecha nám umožňuje realizovat vaši individuální představu a rovněž přizpůsobit skleněnou střechu vašim individuálním potřebám. Můžeme tak reagovat na vaše přání velkého množství denního světla a zároveň zvýšit bezpečnost vaší budovy pomocí zařízení pro odvod kouře a tepla. Naši skleněnou střechu LAMILUX Glass Roof PR60 tedy můžete individuálně začlenit do plánování svých projektů. Společnost LAMILUX je vaším spolehlivým partnerem – naplníme vaše představy a nabídneme vám působivá řešení pro vaši skleněnou střechu. Jak to celé funguje? Náš systém PR60 je založen na systému hliníkových sloupků a nosníků, který je vysoce přizpůsobivý a nezávislý na sklonu. Lze jej využít pro všechny možné tvary střech, jako jsou sedlové nebo valbové střechy. Kromě toho dokážeme realizovat i pyramidové nebo klenuté střechy. 
Kdo chce, může si nechat realizovat vlastní polygonové – mnohouhelníková konstrukce. To je možné díky speciálnímu způsobu konstrukce s výsuvnými spojkami, protože systém je v nosných spojích natolik rozměrově stabilní, že jsou bez problémů realizovatelné i komplikované profilové spoje. Kromě toho jsou profily staticky optimalizovány na výšku a zajišťují maximální dopad denního světla při pohledové šířce 60 mm. To dává budově nepostradatelnou přidanou hodnotu, která se současně odrazí v energetické účinnosti. Speciální kombinace vnějšího těsnění a přítlačné lišty zaručuje optimální odvod dešťové vody. Vzájemné působení vnitřní úrovně těsnění a vlastního izolačního jádra konstrukce vytváří optimální izotermické procesy. Díky nim je zaručeno, že teplo zůstává v zimě uvnitř, v létě zase venku. Pokud budova vyžaduje standard pasivního domu, je možné použít skleněnou střechu LAMILUX Glass Roof PR60 ve variantě pro pasivní domy. Odpovídá nejvyšší třídě účinnosti pasivního domu „phA advanced component“ a z termického hlediska je nejlepším hliníkovým systémem sloupků a příček na trhu. Ani u varianty pasivního domu nic nebrání výběru nejrůznějších tvarů a konstrukcí skleněné střechy.

Naše portfolio skleněných střech LAMILUX

Vhodné produkty pro jakýkoli požadavek


Skleněná střecha LAMILUX Glass Roof PR60

Skleněná střecha LAMILUX Glass Roof PR60

Odvětrávání drážek pro sklo díky patentované technologii AVS, jež zabrání tzv. „oslepnutí“ skla

Kontrolovaný odvod vody a kondenzátu zabraňuje vzniku plísní

Funguje jako přirozený odvod kouře a zajišťuje únikové cesty s nízkým obsahem kouře díky integraci odvodu kouře Smoke Lift PR60

Protipožární a protihluková ochrana

Optimálně izolované rámové konstrukce snižují tepelné ztráty

Skleněná střecha LAMILUX Glass Roof – standard pro pasivní domy

Skleněná střecha LAMILUX Glass Roof – standard pro pasivní domy

Nejvyšší třída účinnosti pasivních domů

Vysoké solární zisky

Vysoká odolnost, propouští čerstvý vzduch a odolává silnému dešti

Prověřeno a certifikováno dle DIN EN 1090-3

Obecně zvládne tato kategorie všechno, co umí také PR60! Navíc je to nejúčinnější systém na trhuSkleněná střecha LAMILUX Glass Roof Fire Resistance

Skleněná střecha LAMILUX Glass Roof Fire Resistance

Skleněná střecha s možností individuální velikosti, bez opěrných prvků

S třídami požární odolnosti REI 30 a REI 60 zaručuje uzavření místnosti na 30 nebo 60 minut a nosnost v případě požáru, aniž by se oheň přenesl na sousední části budovy

Atraktivní štíhlý design

Odolný vůči extrémním povětrnostním podmínkám a požáru


Nejrůznější tvary, opticky poutavé prvky,

estetický standard

– naše skleněné střechy

 

Renovace na míru

Individuální tvorba projektů renovace


Uzavření smlouvy o renovaci se společností LAMILUX pro vás znamená, že všechny práce budou provedeny s maximální péčí a vše bude probíhat hladce. Naši odborníci si dali za cíl nabídnout vám komplexní služby – od plánování přes montáž až po údržbu. Vše získáte „z jedné ruky“ a můžete se spolehnout na naše dlouholeté zkušenosti. Plánování renovace spočívá v tom, že projdeme všechny body pečlivě vypracovaného kontrolního seznamu a provedeme renovaci krok za krokem v souladu s harmonogramem. Naším cílem je představit vám technicky přesvědčivá, inovativní a ekonomická řešení.

IHK Nürnberg se skleněnou střechou Glass Roof PR60 nad atriem
Montáž skleněné střechy Glass Roof PR60 u IHK Nürnberg

Analýza

Jako základ pro renovaci se používá kontrolní seznam, který se postupně zpracovává. Společně s vámi definujeme různé energetické a funkční požadavky na výrobek. K tomu se zabýváme následujícími otázkami:

 • Jaký je stav produktu?
 • Dá se ještě použít nosná konstrukce?
 • Je nutné demontovat starou nosnou konstrukci a vyrobit novou?

Předběžné plánování

Společně s vámi naplánujeme koncept, který bude přizpůsobený vašim potřebám. K tomu využijeme:

 • Naše rozmanité portfolio výrobků, zejména s ohledem na energetickou účinnost a funkčnost
 • Přizpůsobení systémů denního osvětlení individuálně a se specifikací pro jednotlivé budovy
 • Podrobnou nabídku s přehlednou kalkulací nákladů
 • Řešení renovace, odpovídající vašim představám

Co od nás můžete očekávat?

 • Podrobné vypracování a naplánování konstrukce skleněné střechy
 • Vyhotovení závazného schvalovacího výkresu
 • Pokud si to budete přát, vypracujeme osvědčení o provozuschopnosti a statické bezpečnosti konstrukce skleněné střechy
 • Předání dokladů o energetických údajích výrobků
 • Průběžná dostupnost pro dotazy během schvalovací fáze
Pracovní soud v Bielefeldu se zabudovanou skleněnou střechou, kterou je třeba renovovat
Renovace zabudované skleněné střechy na budově pracovního soudu v Bielefeldu
Škola Willy-Brandt-Realschule ve městě Herten během montáže skleněné střechy Glass Roof PR60
Montáž skleněné střechy Glass Roof PR60 ve škole Willy-Brandt-Realschule ve městě Herten

Výroba

Součástí výrobního procesu je řada věcí:

 • Vstupní kontrola zboží
 • Vyhotovení výrobního plánu
 • Plánování výroby
 • Trvale udržitelné výrobní metody a suroviny
 • Monitorování výrobního procesu
 • Kontrola kvality

Montáž

Náš program montážních služeb je velmi rozsáhlý a zahrnuje následující body:

 • Sledování a plánování procesů a termínů
 • Veškeré montážní práce provádí pouze vyškolený kvalifikovaný personál
 • Vedení týmů pro demontáž nosné konstrukce a starých střešních oken a montáž nového systému
 • Likvidace staré nosné konstrukce

Kromě toho nabízíme také podrobný program údržby vašich systémů pro odvod kouře a tepla

 • Záznam o stavu systémů odvodu kouře a tepla 
 • 24h – horká linka 
 • Úzce propojená síť údržby
 • Rychlý servis na místě
 • Kompletní projektová dokumentace
Glass Roof PR60
Instalovaná skleněná střecha Glass Roof PR60 na škole Bertha von Suttner Realschule v Kolíně

Optimální dopad denního světla

kombinovaný se

zařízením pro odvod kouře a tepla

 

Účinný odvod kouře díky LAMILUX Smoke Lift Glass Roof PR60

Vhodné řešení pro vaši skleněnou střechu


Zařízení pro odvod kouře a tepla lze instalovat do každé skleněné střechy typu LAMILUX Glass Roof PR60.  Náš odvod kouře LAMILUX Smoke Lift patří mezi zařízení pro přirozený odvod kouře – při vzniku kouře se otevře za méně než 60 sekund a zajistí tak rychlý a mohutný odvod kouře. Funguje v souladu s normou DIN EN 12101-2 i pod vlivem zatížení sněhem a při teplotách do -15 °C. Dokonce i při zatížení větrem až 1500 N/m² je zajištěna dokonalá funkčnost. Jaké jsou výhody odvodu kouře LAMILUX Smoke Lift Glass Roof PR60? Šířku a výšku křídla klapek lze volit plynule až do 2,50 m a v libovolné barvě RAL. Náš výrobek samozřejmě splňuje evropskou normu DIN EN 12101-2 pro systémy odvodu kouře a tepla. 
Další výhodou je systém pohonu – lze volit pneumatický nebo elektrický s napětím 24 V, 48 V nebo 230 V. Podle potřeby je možné si vybrat a bez ohledu na to je řídicí systém všech systémů odvodu kouře optimálně vzájemně propojen, aby byl zajištěn bezproblémový provoz. Pneumatické a elektrické pohony lze ovládat stejným způsobem. Řídicí technologii lze použít i pro systémy třetích stran. Provádíme nejen instalaci řídicích systémů, ale také jejich odbornou údržbu.  Systém NRWG je také ideální pro renovaci skleněných střešních konstrukcí, protože jej lze snadno integrovat i do systémů jiných výrobců.